INTELIGENTNY DOM

INTELIGENTNY DOM


Dzięki nowoczesnym technologiom inteligentny dom automatycznie i w oczekiwany sposób reaguje na wszelkie zdarzenia i zmiany zachodzące w jego otoczeniu takie jak zmiana temperatury, zmiana natężenia światła, wzrost siły wiatru, zmiany wilgotności powietrza itp.
System inteligentnego domu integruje klasyczne instalacje, tworząc innowacyjny system obniżający koszty zużycia energii, zwiększający bezpieczeństwo i komfort życia.

Dla kogo? Dla każdego!

Technologia inteligentnego domu może służyć użytkownikom zarówno w nowych jak i starszych nieruchomościach, czyli domach, mieszkaniach i apartamentach. Oferujemy urządzenia działające w oparciu o technologie przewodowe oraz bezprzewodowe, co pozwala na ich instalację zarówno w nieruchomościach powstających jak i gotowych bez konieczności przeprowadzania remontu!

Dzięki znajomości rynku oferujemy systemy inteligentnego domu dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów oraz możliwości obiektów. Nasza wiedza poparta jest doświadczeniem i potwierdzona certyfikatami producentów. W oparciu o nie projektujemy, budujemy, a przede wszystkim udzielamy gwarancji na instalowany system.

Nowoczesne systemy automatyki to przyszłość.
Zaproś je już dziś !
KORZYŚCI INTELIGENTNEGO DOMU

bezpieczenstwo BEZPIECZEŃSTWO
Integracja wszystkich urządzeń pozwala na stały kontakt i pełną kontrolę nad domem z dowolnego miejsca na ziemi. Czujniki poinformują o każdym niebezpieczeństwie, a zdalny dostęp do monitoringu zapewni stały nadzór nad obiektem.
bezpieczenstwo OSZCZĘDNOŚCI
Inteligentny dom optymalizuje zarządzanie energią elektryczną i cieplną, dzięki czemu oszczędności w skali roku sięgają nawet 25%. System zadba o to, aby światła oraz ciepła było nie więcej, niż potrzeba. Możliwość monitorowania aktualnego zużycia prądu i historii pobieranej energii pomoże zmniejszyć rachunki.
bezpieczenstwo KONTROLA
Dzięki technologiom inteligentnego domu oświetlenie, ogrzewanie, rolety, bramy, alarmy czy urządzenia audio/video mogą być sterowane za pomocą jednego przycisku na kontrolerze lub smartfonie.
bezpieczenstwo KOMFORT
Systemy inteligentne znacznie zwiększają komfort użytkowania obiektu. Poprzez tzw. scenariusze czyli sekwencje następujących po sobie działań możliwe jest zautomatyzowanie codziennych czynności. W domu panować będą idealne warunki dla wypoczynku i relaksu.
MOŻLIWOŚCI INTELIGENTNEGO DOMU

Oszczędności energii cieplnej i elektrycznej

* Indywidualne sterowanie temperaturą stref grzewczych. Obniżona temperatura w pomieszczeniach rzadziej używanych, wyższa w miejscach gdzie przebywa się częściej.

* Automatyczne dostosowywanie natężenia oświetlenia w mieszkaniu do natężenia światła naturalnego. Przykładowo po południu natężenie oświetlenia na poziomie 50%, w nocy na poziomie 100%.

* Automatyczne wyłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych, oświetlenia oraz zasunięcie rolet przy uzbrajaniu alarmu.

Ochrona przeciwwłamaniowa

* Symulowanie obecności mieszkańców poprzez automatyczne, czasowe zapalanie oświetlenia w wybranych pomieszczeniach, podnoszenie i opuszcznie rolet czy włączanie TV lub radia.

* Zdalne uzbrajanie i rozbrajanie systemu alarmowego oraz otwieranie/zamykanie drzwi weściowych.

Ochrona przed zalaniem i pożarem

* Automatyczne odcięcie wody po wykryciu zalania przez czujki zalania oraz informowanie poprzez SMS lub wiadomości PUSH o zagrożeniu.

* Automatyczne odcięcie napięcia na obwodach elektrycznych w przypadku alarmu pożarowego w ciągu dnia, w nocy włączenie oświetlenia w celu ułatwienia ewakuacji.

Komfort

* Sterowanie urządzeniami audio/video lub oświetleniem dzięki czemu możliwe jest przygotowanie scen takich jak kino czy romantyczna kolacja

* Automatyczne podlewanie ogrodu poprzez sterowanie zraszaczami ogrodowymi działającymi w oparciu o dane ze stacji pogodowej

* Automatyczne przekierowanie rozmowy z domofonu na urządzenia mobilne podczas nieobecności mieszkańców.

STEROWANIE SYSTEMEM INTELIGENTNEGO DOMU

Sterowanie funkcjami inteligentnego domu jest bardzo intuicyjne i może odbywać się na wiele różnych sposobów. Użytkownik niezależnie od wybranego systemu otrzymuje możliwość sterowania za pomocą klasycznych włączników, a także aplikacji mobilnych możliwych do uruchomienia na telefonie komórkowym lub tablecie. Producenci oferują własne dedykowane aplikacje, które dostosowujemy do potrzeb użytkowników i możliwości danego systemu.